Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Har nyss installerat svenska språkpacketet till WIN7100 och det funkar 100% än så länge, och det tog bara 25 min. att installera paketet.

Edited by Malou
Rubriken förtydligad:
Posted
Har nyss installerat svenska språkpacketet till WIN7100 och det funkar 100% än så länge, och det tog bara 25 min. att installera paketet.

Har haft det över en vecka utan bekymmer på min 7100 64 bit :lol: . Jag längtar verkligen tills win 7 går att köpa. Dom borde ha ett familjepaket med typ 3 licenser som dom har med office hemmapaketet. Men jag är rädd att det blir att köpa 3 st licenser

Posted
...och det tog bara 25 min. att installera paketet.

25 min :S

Det tog ca 2 min när jag installerade det. Själv föredrar jag dock engelska då jag blir helt förvirrad av det svenska.

Men jag vill ändå ha svenska språkpaketet för att få svensk teckenigenkänning för Tablet-PC.

Posted
Har haft det över en vecka utan bekymmer på min 7100 64 bit :lol: . Jag längtar verkligen tills win 7 går att köpa. Dom borde ha ett familjepaket med typ 3 licenserom dom har med office hemmapaketet. Men jag är rädd att det blir att köpa 3 st licenser

Finns det ingen som kan framföra den åsikten till Microsoft då? Dom borde väl lyssna. Jag själv behöver 4st licenser av Windows 7 när det går att köpa men jag har knappast råd med det.

Guest Lasseska
Posted

25 minuter hmm. På den tiden fick jag in både 7:an och språkpaketet. Jaja viktigast är ju att det blev bra.

Kör hårt. :D

Posted
25 minuter hmm. På den tiden fick jag in både 7:an och språkpaketet. Jaja viktigast är ju att det blev bra.

Kör hårt. :D

Tycker att det är fullt acceptabel för min gammla ASUS A3L på 1.4 . med 1024 i minne

Posted
Var får man tag i det svenska språkpaketet?

Har engelska W7 Ultimate.

Förutsatt att det är Windows 7 RC (bygge 7100), så kan du hämta det från Update!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...